Bizi Takip Edin!

Cilt Güzelliği

İçilebilir güzellik ürünlerine ve nutri-kozmetik ürünlerine olan ilgi, Uzakdoğu’da, özellikle Japonya’da son yıllarda ortaya çıkan bir akım sonucu tüm dünyaya hızla yayılmaktadır. İlgili ürünler, kullanıcılar üzerinde yapılan araştırmalarda elde edilen etkin ve kanıtlanmış sonuçlar karşısında Anti Ageing kapsamında “İçilebilir Güzellik - İçten Gelen Güzellik” mottosuyla ön sıralarda yerini alıyor.

İçilebilir güzellik ürünleri arasında Kollajen etkisi kanıtlanmış fonksiyonel etken madde olarak STAR konumunda olup başı çekmektedir.

İnsan vücudunun Katı Kütle Ağırlığının %70’i Kollajenden oluşmaktadır. Vücudumuzda Fibroblast ismi verilen cilt hücreleri Kollajen üretimini sağlamaktadır. Cildimizdeki kollajen fiberleri, cildin elastikiyetini sağlayarak Hyaluronik Asit için gerekli olan nemi sağlar.

Yaşlandıkça vücudumuzda Kollajen üreten Fibroblastların sayısında azalma meydana gelmektedir. Bu azalma cildin sıkılığını sağlayan Kollajen Matriksinde kırılma ve çökme başlamasına neden olur. Kollajen Matriksinin çökmesi sonucu cilt nemini kaybederek incelir, önce ince kırışıklıklar daha sonra da derin kırışıklıklar meydana gelmeye başlar.

Bilimsel araştırmalar ile cilt yaşlanmasında doğal yaşlanmanın yanı sıra stres, hava kirliliği, zararlı güneş ışınları ve dengesiz beslenmenin çok büyük etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle oral yollarla alınan Kollajen Peptidlerin daha genç, daha parlak, daha canlı ve daha sıkı bir cilt sağlanmasına katkısı çeşitli bilimsel çalışmalar tarafından kanıtlanmıştır.

CollaZen™ içinde kullanılan Kollajen Peptid, Dünyaca ünlü hammadde üreticilerinden birisi olan Rousselot tarafından geliştirilmiş ve klinik çalışmalarla etkileri kanıtlanmış olan Peptan®’dır.

Peptan® yaşlanma belirtilerine karşı savaşan güçlü bir Anti-Ageing etken maddedir.
Peptan®; Yenilenme ve nemlendirme için üretilmiş Bioaktif bir etken maddedir.
Peptan®; Cildin kırışmasına, nemini kaybetmesine ve sarkmasına karşı bilimin verdiği cevaptır.

Klinik çalışmalar, Kollajen Peptidlerinin cildin alt tabakasını içerden güçlendirdiğini ve bununla birlikte cildin yenilediğini göstermiştir. Ayrıca Kollajen Peptidler cildin nemlenmesini ve bu nemin içeride kalmasını da sağlamaktadır. Bu nedenle Kollajen Peptidlerin ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıkların önlenmesinde yardımcı olduğu klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

Vücudumuzda 30 yaşından itibaren yaşlanma ile birlikte cilt hücreleri aktivitelerinin yavaşlaması Kollajen yoğunluğunun azalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle yaşlanmanın gözle görülebilen ilk belirtileri olan, nem kaybı, elastikiyet kaybı, kırışıklık oluşumu ortaya çıkmaktadır.

kesfet-cilt-guzelligi-2

Peptan® yaşlanma belirtileri ile içerden savaşarak daha genç, daha parlak, daha canlı ve daha sıkı bir cilt görünümü kazandırmaktadır. Ayrıca Peptan® Hyaluronik Asit üretimini de stimüle ederek cildin nemlenmesi ve nemli kalması için gereken desteği de sağlamaktadır. Peptan®’ın etkinliği kadınlar üzerinde yapılmış olan çeşitli klinik çalışmalarla desteklenmektedir.

Kollajen dokusunun Fragmantasyonu

Peptan® F kullanılarak placeboya karşı yapılan bir çalışmada (106 kadın, 40-65 yaş,günde 10gm Peptan® - 3aylık kür) ; kollajen fragmantasyonunda 12 hafta Peptan® kullanımı sonucunda %31 azalma elde edilmiştir. Böylece Peptan®’ın cilt yaşlanmasının etkilerini tersine çevirdiği gözlemlenmiştir.

footer-decor