Bizi Takip Edin!

Kemik ve Eklem Sağlığı

Yapılan çeşitli çalışmalar, Kollajen Peptidlerin eklem ve kemik sağlığı ile ilgili sayısız yararlarını ortaya koymaktadır. Yapılan klinik bir çalışmada Kollajen Peptidlerin bioaktif özelliklerinin eklem rahatlığı, eklem hareketi ve esnekliği ve de kıkırdak matriks yapısının yenilenmesi üzerindeki çarpıcı sonuçlarını gözler önüne sermektedir.

Eklem iltihaplanması olarak da tanımlanan Osteoarthrit, bir yaralanma veya kaza, aşırı stress, veya kıkırdak ta oluşan bir problem veya bozukluk sonucunda ortaya çıkmaktadır. Osteoarthrit kıkırdağın ve eklemin katılaşmasına ve elastikiyetinin kaybına yol açarken aynı zamanda da eklem yapısının şok absorblama özelliğini de azaltarak kolaylıkla zarar görmesine yol açmaktadır.

kesfet-kemik-ve-eklem-sagligi-1

Uzun yılladır, kıkırdak, eklem ve bağ dokusu sorunlarında, arthrit rahatsızlıklarında glucosamine ve chondroitin sulphate en yaygın olarak kullanılan maddeler olarak yerlerini almaktadır. Fakat farklı görüşlerin ve sonuçların olması bu alanda yeni arayışlara ve yeni destek maddelere olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. TİP 1 Kollajen Peptidler bu alanda başı çekmektedir.

Tip 1 Kollajen Peptidlerin oral yollarla verildiği ve hayvanlar üzerinde yapılan bir klinik çalışmada, Kollajen Peptidlerin chondrocyte hücrelerini stimüle ederek yeni kıkırdak matriks yapısı ürettiği ve eklem inflamasyonunu azalttığı gözlemlenmiştir.

Peptan®’ın kıkırdak dejenerasyonunun önlenmesinde pozitif etkilerinin olduğu gözlemlenmiştir.

Peptan®’ın eklem inflamasyonunun önlenmesinde yararlı etkilerinin olduğu gözlemlenmiştir.

Yapılan bu çalışma sonucunda Kollajen Peptidlerin günlük tüketimi sonucunda; Peptan®’ın kıkırdak kaybına karşı koruma sağladığı, chondrocytelerin sayını arttırarak proteoglycan üretimini stimüle ettiği, osteoarthrite bağlı eklem içi sıvısının enflamasyonunu önlediği gözlemlenmiştir.

footer-decor