Bizi Takip Edin!

Hyalüronik Asit Cildimiz İçin Neden Önemli?


Hyalüronik Asit Cildimiz İçin Neden Önemli?

Tüm vücut dokularında bulunan ve yaşamsal aktiviteleri gerçekleştiren bir asittir. Cildin yaşlanmasını engellemek için hyalüronik asit seviyesini düzende tutmak gerekir.


30’lu yaşlardan sonra cildin hyalüronik asit üretimi giderek yavaşlar.
Yaşlanmaya bağlı olarak, çeşitli faktörler ile birlikte üst derideki hyalüronik asit seviyesi düşer bu nedenle cilt yaşlanır, incelir.


Bu incelme ile cildin nemi azalır, esnekliği ve gerginliği kaybolur.
Bebek cildinin yumuşaklığı, nemliliği ve gerginliği, bebeğin anne karnında yüzdüğü sıvının hyalüronik asit bakımından çok zengin olmasından gelir.


Hyalüronik asit cildin nem dengesini düzenler, böylece cildi pürüzsüz ve esnek tutar. Doku onarımı ve cilt yenileme özelliği ile anti aging (yaşlanma karşıtı) bir etkiye sahiptir.


Hyalüronik asit cildin yapısında bulunan sudur. Genç yaşlarda ciltte, cilt yapısını koruyacak ve cildi elastik tutacak kadar hyalüronik asit üretilir.
Bu madde, doku ve lifler arasındaki boşlukları doldurur, yaşamsal işlevlerin sürdürülmesini sağlar, derinin gergin, diri ve canlı olmasını sağlar.
Gözümüzün %80’ini hyalüronik asit oluşturur.


Yaş ilerledikçe ciltte hyalüronik asit miktarı azalır, dokular arasındaki dolgunluk ve dirilik azalır ve ciltte yaşlılık belirtileri başlar.
Hyalüronik asit azaldıkça kolajen üretimi de azalır. Elastikiyetin azalması kırışıklıkların çoğalması demektir.


Bu sebeple kırışık oluşmaya başladığında hyalüronik asit desteği veren krem önerilir. Böylelikle dokular arasındaki boşlukların dolması sağlanmış olur.
Yani hyalüronik asit yaşlanmayı yüksek oranda önler.


footer-decor