Bizi Takip Edin!

Saç ve Tırnak Sağlığı

Kollajen, insan vücudunda saç, tırnak, cilt ve kıkırdak dokusu proteinlerinin yaklaşık %80’ini oluşturan bir proteindir. Kollajen birbirinin üstüne sarılı helix şeklinde 3 adet Amino Asit zincirinden oluşur. Kollajen cilt yaşlanmasını durdurarak geciktiren, kırışıklıkların oluşmasını önleyen, saç ve tırnakları daha güçlü daha sağlıklı ve esnek hale getiren doğal bir aminoasittir.

kesfet-sac-ve-tirnak-sagligi-1

Saçlar ve tırnakların da hem içeriden (İçilebilir Kollajen) hem dışarıdan (Krem, Serum, Şampuan v.b.) desteklenerek sağlıklı olmaları sağlanmalıdır. Saç ve tırnak sağlığındaki en önemli etkenlerden bazıları hava kirliliği, stres, sigara, sürekli fön çektirmek, güneş ışınları v.s. olmakla birlikte yetersiz beslenme ve gerekli besin maddelerinin saç ve tırnaklara ulaşamamasıdır; Kollajen, Hyaluronik Asit , GAG’ler yeterli düzeyde saç ve tırnaklara ulaşamamaktadır. Bunun ve serbest radikallerin çoğalması sonucunda saç ve tırnaklarda kuruma, çatlama ve vitamin eksikliği sonucu çeşitli problemler ortaya çıkmaktadır.

Normal şartlarda saçlar ayda yaklaşık 1cm kadar uzar. Bu şartları sağlamak için C vitamini, Kollajen ve Biotin (H Vitamini) en önemli desteklerdendir. Biotin eksikliğinin saçların kolayca kırılmasına yol açtığı yapılan klinik çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Hidrolize Kollajen Peptan®; saç yapımı için görevli proteinlerin üretimini arttırmaktadır. Böylelikle saç kayıplarını azaltarak kaliteli ve sağlıklı saç gelişimine katkı sağlamaktadır.

Kollajen aynı zamanda saç follüküllerini destekleyerek sağlıklı yeni saçların çıkmasına ve saçlardaki beyazlamanın da azalmasına yardımcı olmaktadır. Hidrolize Kollajen Peptid kuru ve kırılmış saçların gereken nemi alarak içinde hapsetmelerinde ve saçların canlı, taze ve güçlü gözükmesinde de oldukça etkili olmaktadır.

kesfet-sac-ve-tirnak-sagligi-2

Kollajen Peptidlerin tırnaklar üzerinde de sayısız faydaları bulunmaktadır; besleyip nemi içeride tutarak tırnakların kırılmasını ve kat kat ayrılmasını önler, sağlıklı bir tırnak dokusunun oluşmasına, tırnak şekil bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur. Biotin ile birlikte kullanıldığında daha fazla etki gösterir.

kesfet-sac-ve-tirnak-sagligi-3
footer-decor