Bizi Takip Edin!

Sıkça Sorulan Sorular

Kollajen nedir?

Kollajen insan vücudunda bulunan, cildin yapısı ve sıkılığı için son derece önemli bir proteindir. Genç ve sağlıklı bir cildin katı kütle anlamında %70’i, toplam organik kemik kütlesinin de %90’ı kollajenden oluşur. Fakat, yaşlandıkça cilt kendini yenileme özelliğini kaybeder ve 25 yaşından itibaren çok daha az kollajen üretir.

35-55 yaş aralığında ciltteki kollajen miktarı %40’lara iner. Bu sebeple derinin nem oranı ve sıkılığı azalır, kırışıklıklar meydana gelir.

Özellikle balıktan elde edilen kollajen, yüksek amino asit ve peptit içeriği sayesinde kollajen ve elastin üretiminde doğrudan rol oynar.

Tadı nasıl?

CollaZen™ ahududu aromalıdır.

CollaZen™’in hammaddesinin kaynağı nedir?

Hidrolize kollajen Peptan®, Rousselot SAS firması tarafından Tilapia isimli steril havuzlarda üretilen bir balıktan elde edilmektedir.

CollaZen™, ilk kez kapağı açıldıktan sonra ne kadar sürede tüketilmelidir?

CollaZen™, ilk kez kapağı açıldıktan sonra ne kadar sürede tüketilmelidir?

CollaZen™ nasıl ve ne sıklıkla kullanılmalıdır?

Kutu bitene kadar her doz bir ölçek (20ml) olacak şekilde kullanılmalıdır. Tercihen geceleri yatmadan önce ve şişe çalkalandıktan sonra kullanılmalıdır.

CollaZen™ kullanırken ürünü hangi şartlarda saklamalıyım?

CollaZen™ oda sıcaklığında ve güneş ışığı almayan serin bir yerde saklanmalıdır. Buzdolabına koymayınız.

Değişiklikleri ne zaman farkederim?

Hidrolize Kollajen, Peptan® kullananlar 2-3 hafta içinde ciltte gözle görünür değişikliklerle birlikte eklem ağrılarında ciddi ölçüde azalma kaydetmişlerdir. Fakat bu sürenin genetik, hayat tarzı, beslenme, güneşe uzun süre maruz kalma, sigara gibi etkenler göz önüne alındığında değişiklik göstermesi kaçınılmazdır.

8 hafta düzenli kullanım sonucu cildin nem oranında artış 12 hafta düzenli kullanım sonucu ise kırışıklıklarda büyük ölçüde azalma bildirilmiştir.

Ürün neden tablet veya kapsül halinde değil de sıvı halinde?

Sıvı olması CollaZen™’in kolayca kullanılması ve hızlıca sindirilip vücut tarafından çok daha kolay emilimini sağlar.

CollaZen™ diğer takviye edici gıdalarla kullanılabilir mi?

CollaZen™, diğer vitaminler, sağlık ürünleri ve takviye edici gıdalar ile birlikte kullanılabilir. Bununla birlikte toplam takviye miktarı konusunda doktorunuza danışmanızı öneririz.

CollaZen™ diğer İlaçlarla Kullanılabilir mi?

CollaZen™'in diğer ilaçlarla olumsuz etkileşimi bildirilmemiştir. Bununla birlikte, ağır bir hastalığa maruz kalmış veya tıbbi kontrol altında olan kişilerin CollaZen™'i doktorlarının tavsiyesi olmadan kullanmamalarını öneririz.

CollaZen™ nerelerde satılmaktadır?

Eczanelerde ve sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Neden balık kollajeni tercih etmeliyim?

Balık kollajen Peptidler, sığır kollajeninden daha küçük boyutta olduğundan sindirilmeleri ve emilimleri çok daha kolay ve hızlı olmaktadır. Ayrıca balık kollajeni, kolesterol, şeker ve yağ içermez (Sığır kollajeni içerir).

footer-decor